Slinivka břišní 1kg

Vyprodáno SLEVA

Složení: Tento balíček obsahuje vepřovou slinivku (pankreas).

 Pro koho se hodí: Balíček je určen pro psy s nedostatečnou funkcí slinivky. 

Pozor - nehodí se pro psy se zánětem slinivky! Podání menšího množství slinivky zdravým psům jen občas nevadí.

 Pro koho se NEhodí nebo hodí méně: Slinivku cíleně nekrmíme zdravým psům. 

Popis: Hlavní složkou je vepřová slinivka. Tento balíček je vyroben především pro psy s onemocněním slinivky, kdy slinivka netvoří dostatek trávících enzymů. Takto nemocné zvíře trpí většinou na vleklé trávící problémy a hubne, celkově není vdobré kondici. Před nasazením vepřové slinivky doporučujeme vždy konzultaci s Vaším ošetřujícím veterinárním lékařem - jedná se o léčbu konkrétního onemocnění a spolupráce je nutná. Aktivita enzymů obsažených ve vepřové slinivce v mraženém stavu je 3 měsíce. Vždy kontrolujte datum výroby, a pokud od něho uplynuly více jak 3 měsíce, tak tento balíček nepoužívejte. Rozmrazte si vždy jen takové množství slinivky, které během 1-2 dnů spotřebujete. Pozor - slinivku nikdy zprudka neohřívejte (ani v mikrovlnné troubě) - působení vyšších teplot deaktivuje obsažené enzymy. Pro co možná nejvyšší účinnost se doporučuje zamíchání mleté slinivky do krmné dávky asi 20-40 minut před krmením. Doporučuje se nejdříve nasadit vyšší dávku a tu případně postupně po troškách snižovat. Každý pes může potřebovat jiné množství slinivky k efektivnímu trávení než jiný. 1) Všeobecně se dá říci, že pes s úplnou dysfunkcí slinivky potřebuje 9 g slinivky na 1 kg své vlastní hmotnosti. Správnou dávku tedy získáte tím, že vynásobíte váhu svého psa v kilogramech číslem 9 a získáte potřebné množství slinivky na jedno krmení v gramech. 

Příklad - úplná dysfunkce: 

Pes váží 22 kg. Jeho denní dávka je 22 x 9 = 198 g.

 2) Pes s částečně zachovanou funkcí slinivky může mít dávku nižší. Minimální dávka je 3 g slinivky na 1 , kg hmotnosti psa. Dávku tedy spočítáte tak, že váhu svého psa v kilogramech vynásobíte číslem 3 a získáte potřebné množství slinivky na jedno krmení v gramech.

 Příklad - částečná dysfunkce: Pes váží 22 kg. Jeho denní dávka je 22 x 3 = 66 g.  Dávku vždy přizpůsobte svému psu a postupně jí upravujte. 

Analytické hodnoty; vlhkost 65,1%, bílkoviny 16%, sacharidy 0%, tuky 18%, vláknina 0%, popel 0,9%

139,00 Kč 160,00 Kč
Please select variants first