ČERNUCHA SETÁ - Černý kmín - Jemně mleté výlisky - pro psy 1Kg

! Černé zlato v lidovém léčitelsví !

! Široké pole působností na organismus a imunitu !

 • Obsahuje: Bílkoviny - 33 %. Tuk - 13 %, z toho 3,2 % mononenasycené MK a 7,8 % polynenasycené MK. Vláknina - 11 %. Sacharidy - 35 %. Popel - 6 %. Vlhkost - 9 %.

Celkově obsahují výlisky Černuchy velké množství živin a účinných látek ( literatura uvádí až přes sto typů ), jsou to například tyto: Alanin, Arginin, Kyselina askorbová, Asparagin, Campesterol, Karvon, Cymen, Cystin, Kyselina dehydroaskorbová, Kyselina eikosadienová, Glukóza, Kyselina glutamová, Glycin, Železo, Isoleucin, Leucin, D-Limonen, Kyselina linolová, Linolinová lipáza , kyselina olejová, kyselina palmitová, fenylalanin, fytosteroly, draslík, beta-sitosterol, alfa spinasterol, kyselina stearová, stigmasterol, tanin, threonin, thymohydrochinon, thymochinon, tryptofan, tyrosin.

 • Charakteristika: Černucha setá (Nigella sativa), lidově černý kmín, je jednoletá bylina z čeledi pryskyřníkovité pocházející původně z jihozápadní Asie. V současnosti je široce rozšířeným druhem v oblasti severní Afriky, přes Blízký východ až po Indii. V ČR je Černucha pěstována jako okrasná letnička a jen vzácně zplaňuje v přírodě. Z rostliny se využívají především její semena, která se dají použít jako koření, ale především mají silné zastoupení v léčitelství. Největší popularitu má Černucha v Arabských zemích, kde je hojně používána v širokém měřítku.

Výlisky z Černuchy seté, které nabízíme, jsou vedlejším produktem při lisování oleje ze semen za studena - bez předehřevu. Neopomenutelným přínosem je mimo jiné také vyšší obsah zbytkového oleje, který je zastoupen cca ve 12 - 14 % a napomáhá proti vnějším cizopasníkům - klíšťata, blechy, aj. Výlisky ( pokrutiny ), jsou jemně mleté a mají sytě černou barvu a velmi příjemnou kořeněnou vůní po kmínové silici.

 • Možnosti použití pro psy: Největší devízou výlisků zČernuchy seté ( Černého kmínu ) jsou specificky účinné látky v nich obsažené, které mají široké pole působnosti na zdraví zvířat, a to:
 • Díky obsahu alkaloidu Nigellinu, mají podpůrný vliv na činnost jater i ledvin.
 • Silné vnitřní antiparazitikum - odstraňuje střevní parazit.
 • Omezují výskyt vnějších cizopasníků.
 • Detoxikují organismus a tím stabilisují metabolismus látek v těle.
 • Působí proti některým virům.
 • Silné přírodní antibiotikum - ničí bakterie, plísně i kvasinky.
 • Přispívají k aktivaci tvorby bílých krvinek.
 • Mají spasmolytické účinky - protikřečové, při bolestech žaludku a při střevních potížích.
 • Obsažené látky thymochinon a α-hederin prokázaly výrazně podpůrné protirakovinové účinky.
 • Doporučené dávkování a použití: 3 - 6 g / 5 kg hmotnosti psa / den /. Horní hranice je spíše nárazová ( na několik dní ) pro akutní případy - výskyt střevních parazitů, aj. Spodní jako preventivní ( na týdny až měsíce ), pro pravidelnější podávání v krmivu - porucha činnosti jater či ledvin, podpora onkologické medikace, prevence proti klíšťatům a blechám, podpora imunity aj. U velkých psů doporučuji nepřekračovat dávku cca 40 g / den. Rozdělte denní dávku vždy alespoň na dvě dávky do každého krmení. Ideálně na maso nebo konzervy. Granule je třeba navlhčit, aby se prášek na ně nalepil a pes jej kompletně sežral. Lze kombinovat i s jinými doplňky stravy.

Mleté výlisky Černého kmínu je vhodné zařazovat do krmné dávky postupně, aby si na ně pes zvykl, obzvláště u vyšších denních dávek. Mleté pokrutny z Černuchy je možné krmit v nižších dávkách dlouhodobě. Doporučuje se začít s přidáváním na jaře při výskytu parazitů a podávat celou sezónu jejich výskytu. Doporučuji kombinovat s našim kvasničním Naturál repelentem. Nejenže tato kombinace ochraní proti cizopasníkům, ale dodá i mnoho potřebných živin organismu psa. Vzhledem k nižšímu obsahu oleje je možné výlisky podávat dlouhodobě i psům se sklony k obezitě.

 • Skladování a spotřeba: Skladujte sypkou surovinu hlavně v suchu, v šeru, při teplotě nejlépe do 20 °C. Nepokládejte pytle, nebo sáčky na beton, kachle, železo a jiný dobře vodivý materiál. Mějte je na dřevěné ( např. palety ), nebo silnější kartonové podložce, která jej odizoluje od podlahy. Může jinak dojít vlivem rozdílných teplot ke srážení vlhkosti v místě dotyku a následnému zaplísnění.
80,00 Kč