VNITŘNOSTI

Hovězí plíce mají nízkou výživovou hodnotu a jsou zdrojem vápníku. Obsahují velké množství kvalitních proteinů a kolagenu. Velmi vhodná vnitřnost pro pejsky na dietě, při nadváze a při snížené aktivitě. Velmi vhodná vnitřnost výrobu domácích sušených pamlsků. 

Hovězí játra mají nízký obsahu tuku a jsou velmi bohatá na bílkoviny. Obsahují stopové prvky a vitamíny A,B,D,E a minerální látky jako železo. Jsou velmi dobře stravitelná, ale pokud váš pejsek není na játra zvyklí, přidávejte do krmné dávky opatrně. Můžou působit projímavě. Krmit s masem jednou maximálně dvakrát týdně. 

Hovězí chrupavky jsou bohaté na kolagen, který blahodárně působí na kloubní výživu. Vhodné pro všechny věkové kategorie psů, pro psí seniory a mladé psy ve vývinu a při zvýšené aktivitě. 

Hovězí ledvina má vysoký podíl bílkovin a nízký obsah tuku. Je velmi dobře stravitelná. Obsahuje železo, vitamíny skupiny B a vitamín C. Podávat jako vnitřnost maximálně jednou týdně. 

Hovězí slezina obsahuje asi 17% bílkoviny a více tuku. Je bohatá na železo a vitamín A. Je tučnější a tak přidáváme do krmné dávky opatrně. Může působit projímavě. Zvykat na ni a přidávat po velmi malých dávkách. 

Hovězí dršťky neprané mají specifickou vůni a patří k oblíbené pochoutce všech psů. Mají velmi pozitivní vliv na střevní mikrofloru a působí jako probiotikum. Jsou skvělým zdrojem vápníku, fosforu a výživových látek, které působí skvěle na organismus. Obsahují málo tuku. Často můžou částečně nahradit zeleninu, pokud ji pes odmítá, protože obsahují částečně natrávené zbytky rostlin. Jen je potřeba dát pozor...může se vyskytnout kamínek. 

Vepřová záuška obsahují hodně lehce stravitelných tuků a proto jsou velmi vhodné v zimních měsících, při vysoké zátěži pejska a pokud potřebuje pejsek přibrat z důvodu rychle využité energie. Vhodné také pro zahuštění krmné dávky.  

Kategorie