KONOPNÁ MOUČKA 1kg (Hulín)

! Nekrmit samostatně !

Určeno jen jako doplňková příloha k masu či konzervám !

Vynikající zdroj vitamínů, minerálů, vlákniny a nenasycených mastných kyselin !

  • Obsahuje: Jemně mleté pokrutiny ( zbytek z lisování oleje ) ze semen konopí setého. Bez dalších příměsí jných surovin.

Obsah přirozených živin: Bílkoviny 34 %, tuk 10 %, nasycené mastné kyseliny 0,9 %, mononenasycené mastné kyseliny 1,7 %, polynenasycené mastné kyseliny 6 %, hrubá vláknina 35 %, sacharidy 4,5 %, popel 9 %. Vlhkost 9 %.

Energetická hodnota ve 100 g: 1193 kJ / 291 kcal

  • Charakteristika: Jde o jemně pomletý obal i se zbytky jádra konopného semínka a tím i vysokým podílem konopného oleje s obsahem Omega 3 a Omega 6 nenasycených mastných kyselin. Tato sypká surovina, je ale především skvělým zdrojem přírodní nerozpustné vlákniny, nutné pro správnou peristaltiku ( mikropohyb ) střev, nutnou pro kvalitní trávení i vylučování. Vláknina pomáhá udržovat zdravou střevní flóru, působí proti zácpě a čistí trávicí soustavu psa od usazených zbytků potravy.

Výživnou hodnotu Konopné moučky zvyšuje její velmi jemné pomletí na kamenných mlýnech. Mají vysoký obsah minerálních látek ( železo, hořčík, mangan, fosfor, aj. ) a vitamínů - především B9 ( kyselina listová ). Konopná moučka má tmavou, hnědo - zelenou barvu s jemnou konopnou vůni.

Konopná moučka je určena pro krmné účely, získává se výhradně z rostlin konopí
setého, neobsahují THC, ani jiné psychotropní látky ovlivňující vědomí.

  • Doporučené použití: Konopná moučka je pouze doplňkem k masité stravě při tzv. BARFování nebo ke konzervám. Nedoporučuje se dávat ke granulím - vzniká příliš suchá směs. Ideální je zalít ještě moučku trochou konopného oleje a zvýšit tak obsah Omega kyselin. Nekrmte moučku samostatně, pes ji asi ani nebude chtít samostatně žrát, ale kdyby náhodou ano, mohla by způsobit trávicí potíže díky vysokému podílu rostlinné vlákniny - zácpa.

Toto doplňkové krmivo je vhodné pro menší, střední a velká plemena, pro zdravé psy, mladého až pokročilejšího věku.U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži doplňkové krmivo nenahradí nadprůměrnou potřebu specifických živin, např. vitamínů a minerálů !

  • Dávkování:Obecně se k masu konopná vláknina přidává v objemu cca 5 % ( 50 g na 1 kg masa ). Záleží také na tom, jaké doplňky stravy ještě používáte. Pokud žádné, může se dát konopné moučky až do 10 % z hmotnosti krmné porce ( 100 g na 1 kg masa ). Pokud jsou jen přídavkem k jiné rostlinné složce, dejte jich jen do 5%.

Doporučujeme odzkoušet také to, jak velké množství konopné moučky je pes ochoten sežrat. Začněte proto s malými dávkami, cca 3 % vlákniny ( 30 g ) na 1 kg krmiva.

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v suchu, temnu a při teplotě nejlépe do 20 °C. Nepokládejte pytle, nebo sáčky na beton, kachle, železo a jiný dobře vodivý materiál. Mějte je na dřevěné ( např. palety ), nebo silnější kartonové podložce, která jej odizoluje od podlahy. Může jinak dojít vlivem rozdílných teplot ke srážení vlhkosti v místě dotyku a následnému zaplísnění.

Doporučuji spotřebovat cca do 6 měsíců od nákupu. 

90,00 Kč